Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > O obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:

MORAŠICKÝ TROJÚHELNÍK

Datum konání: 17. 6. 2023

Morasicky_trojuhelnik_plakat.jpgV sobotu 17. 6. 2023 od 10 hodin se v Morašicích koná Vzpomínkový den Morašický trojúhelník.

Zobrazit pozvánku


Publikováno 31. 5. 2023 8:55

ROCKOVÁ ZÁBAVA V LUBNÉ

Datum konání: 27. 5. 2023

Zábava v LubnéZveme vás na rockovou zábavu na Skalku v Lubné, která se koná 27. května 2023 od 19 hodin.

Zobrazit plakát


Publikováno 26. 5. 2023 20:44

SPOLEČNÝ KONCERT ZUŠEK V SEBRANICÍCH

Datum konání: 3. 6. 2023

Společný koncert ZUŠEKZUŠ Dolní Újezd vás srdečně zve v sobotu 3. června 2023 od 14 hodin na společné vystoupení žáků ZUŠ Dolní Újezd a žáků ZUŠ Morava.

Od 16 hodin vystoupí skupina GOOD WORK.

Akce se koná ve sportovním areálu koupaliště v Sebranicích.

Prohlédnout video, zobrazit pozvánku, zobrazit pozvánku


Publikováno 24. 5. 2023 15:06

SVÁTKY ŘEMESEL A KRÁSY UŠLECHTILÝCH KONÍ

Datum konání: 10. 6. 2023 - 11. 6. 2023

Svátky řemesel 2023Kunštát, Panská zahrada – v sobotu 10. a v neděli 11. června se uskuteční 14. ročník Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní, jenž pořádá spolek Řemesla v Kunštátě za podpory Města Kunštát

Zveme vás na Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní. V letošním 14. ročníku si připomeneme historické období let 1873 – 1923 v Kunštátě a okolí. Představíme vám posledního majitele kunštátského panství – svobodného pána Kuno Honrichse, podnikatele a řemeslníka – Františka Buriana a jeho odkaz, regionální firmy a podniky, které v našem kraji prosperují víc než 100 let – Minerva Boskovice, Tylex Letovice, Mlékárna Olešnice, Modrotisk Danzingerovi Olešnice, Jeskyně Blanických rytířů Rudka. Celá akce je otevřena velkému počtu návštěvníků, zejména rodinám s dětmi. Návštěvníci v dobovém kostýmu dostanou při vstupu malý dárek. Jak už tradičně sobotní a nedělní program je zaměřen na krásy ušlechtilých koní. V programu uvidíte velkou jezdeckou show „Purkmistr v sedle, aneb když prušáci na Moravu táhli.“ Z dalších vstupů jistě oceníte koně ve volnosti, španělskou drezůru, sokolníky v koňských sedlech a rytířské souboje. V sobotním večerním programu se můžete těšit na koncert Vlasty Redla s kapelou. Atmosféru v areálu obohatí spolek historických tanců nejen svými vstupy tanečních vystoupení, ale i korzováním v Panské zahradě, kde bude připraven fotokoutek pro naše návštěvníky s možností focení v historických kostýmech. Pro ty nejmenší návštěvníky je připravena soutěž „Jak se Janek učil řemeslu“. Kdo nebude chtít soutěžit může navštívit koutek s historickým dřevěným kolotočem a dobovými atrakcemi, dětské dílničky, výstavu drobného zvířectva, jízdu na ponících, králičí hop. Taktéž se můžete stát účastníky nevšední podívané – sportovní soutěže tzv. Hobby Horsing závody. Sportovní klání ve stylu Velké pardubické protáhne svaly dětem závodícím s koníkem na tyči. Pro žáky základních škol probíhá soutěž „Řemeslo dnes a před 100 lety, aneb po stopách místních řemeslníků“, soutěž bude vyhodnocena v den konání akce Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní. V doprovodném programu shlédnete spanilou jízdu historických bicyklů, přehlídku historických kočárků, stabilní motory v akci, exhibiční utkání v koňském pólu. Jak už tradičně upečeme vám chleba v historické cihlové peci, ochutnáte trdelníky, frgály, placky z pece, dobré jídlo i pití. Můžete se těšit na řemeslné dílny s ukázkami zapomenutých řemesel, prodejní řemeslné stánky, prezentaci řemeslných škol a učilišť.

Smyslem celé akce je připomínat lidová řemesla a oživovat historickou paměť společnosti.

Více informací o slavnostech Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní je možné získat na webových stránkách: www.svatkyremesel.cz

Zobrazit program


Publikováno 24. 5. 2023 14:24

BENEFIČNÍ AKCE "BĚŽÍME SRDCEM PRO DUŠI"

Datum konání: 15. 5. 2023

Běžíme pro dušiZveme vás jménem Oblastní charity Polička na benefiční akci „Běžíme srdcem pro duši“, která se koná v průběhu celého měsíce května. Ten je také měsícem duševního zdraví. Díky benefičnímu běhu letos podpoříme rozvoj zcela nové zdravotně-sociální služby, která bude jako jediná svého druhu dostupná v celém okrese Svitavy. Jedná se o Centrum duševního zdraví Svitavy, které funguje pod naší poličskou Charitou. CDZ pomáhá lidem s vážným duševním onemocněním. Samotným pohybem v okolní přírodě upozorníme také na psychickou pohodu nás všech. Připojit se může každý samostatně. Do běhu se také zapojují firemní nebo sportovní týmy.

Zobrazit pozvánku


Publikováno 12. 5. 2023 12:19

DEN MATEK

Datum konání: 14. 5. 2023

Den matekSrdečně Vás zveme na oslavu svátku DNE MATEK v neděli 14. května 2023 ve 14 hodin v KD Sebranice.

Vystoupí děti z mateřské a základní školy.

Občerstvení zajištěno.

Zobrazit pozvánku


Autor: Obec Sebranice Publikováno 11. 5. 2023 18:01

DEN PARDUBICKÉHO KRAJE

Datum konání: 9. 6. 2023

Den Pardubického krajeDen Pardubického kraje patří již několik let mezi stálice kulturního programu v Pardubicích. V letošním roce se krajská prezentační akce uskuteční v pátek 9. června od 13 do 21 hodin, a to na Pernštýnském a Komenského náměstí v centru krajského města. Vystoupí Mňága a Žďorp, Jakub Smolík, Maxicí nebo pardubická kapela enDee. Návštěvníci ochutnají regionální potraviny, seznámí se s prací složek integrovaného záchranného systému nebo krajských středních škol. Součástí programu bude také dobročinný jarmark sociálních služeb, prohlídky krajského úřadu nebo slavnostní nástup Armády České republiky.

„Stejně jako v předchozích letech jsme připravili kulturní program opravdu pro všechny generace návštěvníků. Ty nejmenší bude určitě zajímat technika a práce složek integrovaného záchranného systému a Armády České republiky nebo hudební vystoupení kapely Maxící. Dále návštěvníci ochutnají oceněné regionální potraviny, seznámí se s prací našich středních škol, budou si moci zakoupit výrobky chráněných dílen sociálních služeb nebo zdarma navštívit expozici "Kdy jste je viděli naposledy" na Zámku Pardubice,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Samozřejmostí je také hudební program na Pernštýnském náměstí, kde kromě Maxíků vystoupí studenti naší Konzervatoře Pardubice, kapela enDee, Jakub Smolík a ve 20 hodin Mňága a Žďorp. Vstup na akci je po celé odpoledne samozřejmě zdarma,“ doplnil hejtman.

Zobrazit pozvánku

Program:

 • 13:00 Banda di feste
 • 13:00 - 18:00 Zámek Pardubice - vstup zdarma do expozice "Kdy jste je viděli naposledy"
 • 14:15 Slavnostní nástup Armády České republiky
 • 15:30 Maxíci
 • 17:00 enDee
 • 18:00 Slavnostní vyhlášení Regionální potraviny
 • 18:30 Jakub Smolík
 • 20:00 Mňága a Žďorp

Na co se dále můžete těšit:

 • Prohlídky krajského úřadu pro veřejnost
 • Ukázky práce a techniky hasičů, policie, záchranné služby
 • Střední školy Pardubického kraje
 • Univerzita Pardubice
 • Autogramiáda známých sportovců a osobností
 • Regionální výrobci potravin

Publikováno 10. 5. 2023 17:13

NÁVŠTĚVA BISKUPA V SEBRANICÍCH

Datum konání: 29. 4. 2023

Derek FernandesTuto sobotu 29. 4. 2023 přijede na návštěvu Sebranic indický biskup Derek Fernandes, který bude se svými spolupracovníky vyprávět o pomoci potřebným dětem, z nichž některým finančně pomáhají i naši farníci (v Sebranicích je 11 adoptovaných dětí).

Od 14.00 hodin bude beseda v Sebranicích, které se pravděpodobně zúčastní i náš biskup O. Jan Vokál a od 15.00 hodin bude v kostele mše svatá. Zveme všechny, nejen ty, kdo mají adoptované děti z Indie, či jiných zemí, ale i ostatní zájemce o toto setkání.


Publikováno 28. 4. 2023 13:20

POETICKÝ PODVEČER POKLONA BÁSNÍKŮM

Datum konání: 30. 4. 2023

Poklona básníkůmSrdečně Vás zveme na komorní poetický podvečer s názvem POKLONA BÁSNÍKŮM při příležitosti 50. výročí úmrtí básníka, dramaturga, překladatele, komunisty odsouzeného na 25 let žaláře Václava Renče.

Akce se koná v neděli 30. dubna 2023 v 16 hodin v přísálí kulturního domu v Sebranicích.

Hostem bude básník, písničkář, muzikant, rodák z Poličky Bob Fliedr, který se skupinou dětí zazpívá několik svých písniček. Na závěr zhlédneme záznam dramatizace nejznámější Renčovy básně POPELKA NAZARETSKÁ.

Zobrazit pozvánku

Zve SKM Sebranice, Jožka Glogar


Publikováno 26. 4. 2023 15:09

OSLAVA JARA V TRSTĚNICI

Datum konání: 23. 4. 2023

Oslava jaraPřijďte oslavit příchod jara v neděli 23. dubna 2023 na Mikšíkově statku v Trstěnici.

Program: 15:00 tradiční zpěvy, básně a hry pro děti. Vystoupí Ženy zpěvné ze Svitav. 17:00 koncert folkové skupiny Žamboši, vstupné dobrovolné.

Drobné občerstvení zajištěno.

Zobrazit pozvánku


Publikováno 20. 4. 2023 11:56


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.sebranice.cz

Registrujte se zde

WebArchiv

Stránky archivovány Národní knihovnou ČR.

Návštěvnost stránek

665537