Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > O obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY, KTEŘÍ PŘIŠLI O SVÉHO DODAVATELE ENERGIÍ

Datum konání: 14. 3. 2022

Úřad práceVzhledem k nárůstu cen energií, ke kterému došlo na podzim uplynulého roku, ztratili někteří dodavatelé energií schopnost dostát závazkům vůči svým zákazníkům. Dotčení zákazníci tak ze dne na den ztratili svého původního dodavatele a ze zákona přešli pod dodavatele poslední instance. Zákazníci, kterých se tato situace týká, naleznou níže návod, jak mají v dané situaci postupovat.

Návod, jak postupovat

Leták Úřad práce


Publikováno 14. 3. 2022 15:54

UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY, ABY SI OZNAČILI POPELNICE ČÍSLEM POPISNÝM

Datum konání: 17. 2. 2022 - 24. 2. 2022

OdpadyUpozorňujeme občany, aby si popelnice trvale označili čísly popisnými. Popelnice, které nebudou označeny, nebudou Technické služby Hlinsko vyvážet.


Autor: Obec Sebranice Publikováno 17. 2. 2022 14:46

POPLATKY V ROCE 2022

Datum konání: 10. 1. 2022 - 31. 1. 2022

Poplatky v roce 2022Od 1. 1. 2022 platí nová Obecně závazná vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství.

Pro rok 2022 je stanovena částka ve výši 680 Kč. Splatnost je 28. 2. 2022.

V případě požadavku osvobození třetího a dalšího dítěte z důvodu nezaopatřenosti je nutné doložit důvod osvobození (potvrzení o studiu), a to u všech nezaopatřených dětí, které ukončily základní školu a poplatník u nich žádá osvobození od poplatku, a to do věku 26 let. Pokud nebude potvrzení Obecnímu úřadu doloženo do 90 dnů od skutečnosti zakládající nárok na osvobození, nárok na osvobození zaniká.

Poplatek za psy

Poplatek za psy platí držitel psa s trvalým pobytem v obci. Poplatek se platí za psy starší tří měsíců a je splatný nejpozději 28. 2. 2022. Sazba poplatku za kalendářní rok činí: za prvního psa 200 Kč, za druhého a každého dalšího psa téhož držitele 260 Kč, za jednoho psa drženého v obecních bytových domech 1000 Kč, za druhého a každého dalšího psa téhož držitele v obecních bytových domech 1500 Kč. Částka je splatná jednorázově. Pes musí být označen známkou, kterou obdržíte na OÚ.

Poplatek za společnou televizní anténu

Poplatek za společnou televizní anténu ve výši 200 Kč je splatný 30. 4. 2022.

Všechny poplatky je možné zaplatit převodem na účet Obce Sebranice č. 1217273389/0800, var. symbol–číslo domu (u poplatku za STA uvádějte do poznámky – poplatek STA), složenkou či hotově na Obecním úřadě.


Autor: Obec Sebranice Publikováno 10. 1. 2022 12:45

AKTUÁLNÍ INFORMACE K DODÁVKÁM ELEKTŘINY A PLYNU

Datum konání: 15. 11. 2021

Aktuální informace k dodávkám elektřiny a plynuVážené paní starostky, vážení páni starostové,

píši Vám ve věci ukončení dodávek plynu a elektřiny ze strany skupiny Bohemia Energy. Vzhledem k tomu, jak nepřehledná a matoucí, může tato situace, zejména pro běžného uživatele být, rozhodla jsem se připravit krátký soubor informací, které Vám či Vašim občanům mohou být k užitku.

Jelikož Bohemia Energy ukončuje svou činnost, přechází povinnost dodávat plyn či elektřinu dosavadním zákazníkům na tzv. dodavatele poslední instance, který tak musí činit za ceny určené Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). Dodavatelem poslední instance je některá z velkých společností, která funguje jako jistá záchranná síť pro spotřebitele, jejichž dodavatel ukončil dodávky elektřiny popřípadě plynu. Zajišťuje dodávky energií pouze po nejnutnější dobu, maximálně šest měsíců, během kterých má zákazník možnost vybrat si nového dodavatele. Tento dodavatel poslední instance je určen dle Vaší geografické polohy – v rámci dodávek elektrické energie, jím pro oblast Prahy a blízkého okolí bude Pražská energetika, a.s., zhruba pro jižní polovinu republiky E.ON Energie, a.s. a ve zbytku ČEZ Prodej, a.s. Dodávky plynu převezmou pro oblast Jihočeského kraje E.ON Energie, a.s., v Praze a okolí Pražská plynárenská, a.s., a ve zbytku území Innogy Energie, s.r.o. POZOR, záchranná síť v podobě dodavatele poslední instance se nevztahuje na zákazníky, jejichž spotřeba plynu za posledních 12 měsíců přesáhla 630 MWh. Tito zákazníci si musí nového dodavatele zajistit bezodkladně sami.

Bližší informace k tomu, která společnost je pro Vaší oblast dodavatelem poslední instance, naleznete na stránkách Energetického regulačního úřadu.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, společně s ERÚ, vyzývá zákazníky skupiny Bohemia Energy, aby již společnostem, které skupinu Bohemia Energy tvoří (BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., COMFORT ENERGY s.r.o., Energie ČS, a.s., Europe Easy Energy a.s. a X Energie, s.r.o.) nadále neplatili zálohové platby a zrušili si případné trvalé příkazy. Celá tisková zpráva MPO a ERÚ je k dispozici zde.

O situaci informujeme na webu Svazu měst a obcí ČR.

Další informace lze nalézt na webu skupiny ČEZ, na webu E. On Energie, Innogy Energie a PRE.

Pro velké odběratele, kteří mají obavu, že nebudou moci využít institutu dodavatele poslední instance zřídila Hospodářská komora ČR kontaktní, podpůrnou a informační adresu podpora@komora.cz.

 

S úctou

Mgr. Radka Vladyková

výkonná ředitelka Kanceláře Svazu měst a obcí České republiky 


Autor: Obec Sebranice Publikováno 18. 10. 2021 7:58

STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE ŠKOLY

Datum konání: 21. 7. 2021 - 23. 7. 2021

Strategický plán školyNa webové stránky obce Sebranice do záložky Rozvoj obce byl přidán Strategický rozvojový plán ZŠ na roky 2020-2030.


Autor: Obec Sebranice Publikováno 21. 7. 2021 9:53

VYJÁDŘENÍ DOPRAVNÍHO INSPEKTORÁTU KE SNÍŽENÍ RYCHLOSTI A KE ZŘÍZENÍ OBYTNÉ ZÓNY

Datum konání: 20. 10. 2020

Znak SebranicVyjádření Dopravního inspektorátu ke snížení rychlosti v části "Třešňová alej" a ke zřízení obytné zóny v části Kaliště.

Zobrazit vyjádření


Autor: Obec Sebranice Publikováno 22. 9. 2020 10:19

PŘIHLAŠOVÁNÍ DOBROVOLNÍKŮ NA POMOC OBČANŮM V SEBRANICÍCH

Datum konání: 19. 3. 2020

Vážení občané,

nabízíme Vám možnost přihlásit se k dobrovolnému pomáhání občanům v Sebranicích.

Chci se přihlásit a pomáhat


Autor: Obec Sebranice Publikováno 19. 3. 2020 16:09