Drobečková navigace

Domů > Úvodní stránka - původní

Úvodní stránka - původní


Vítejte na oficiálních stránkách Mateřské školy Sebranice.

Mateřská škola Sebranice, okres Svitavy.

Exteriér MŠ Interiér MŠ

Ředitelka mateřské školy Sebranice

Jana Mokrejšová

Telefon  +420 732 256 020

Učitelky

Jana Švecová, Lydie Nagyová Bc.

Provozní pracovnice

Božena Prokůpková, Růžena Vostřelová

Kontaktní informace mateřské školy Sebranice

Adresa

Sebranice 40, 569 62 Sebranice

Telefon

+420 731 612 045

E-mail

ms.sebranice@seznam.cz

Web

www.sebranice.cz/materskaskola

IČO

75018373

Kapacita mateřské školy

45 dětí, 2 třídy

Škola je příspěvkovou organizací obce Sebranice, zastoupenou starostkou obce Sebranice Lenkou Karalovou.

O nás

Mateřská škola Sebranice je škola zařazená v registru škol České republiky MŠMT od 1. 1. 2005. Tato registrace je zárukou kvality a kontinuity vzdělávání, splňující normy a předpisy v souladu se školským zákonem a souvisejícími vyhláškami. Dále je zárukou kvality a odbornosti všech pedagogických pracovníků, což je deklarováno pravidelnými kontrolami České školní inspekce. Naše škola garantuje kvalitní vzdělávací proces na rozdíl od běžného hlídání dětí soukromých škol, které nejsou v registru a nemají povinnost zajišťovat odborné vzdělávání.

Z naší fotogalerie

Jídelna Prostor na odpočinek Šatna

 

Aktuality z mateřské školy

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY

Rozloučení se školákyDohodly jsme se s kolegyněmi, že vám ušetříme jeden volný víkend a přendáme termín ROZLOUČENÍ se ŠKOLÁKY.

Zároveň měníme obsah a místo rozloučení.

ROZLOUČENÍ se ŠKOLÁKY se bude konat v pátek 22. června od 16.00 hodin u mateřské školy, v případě nepříznivého počasí v mateřské škole.

Akce bude pouze pro děti, které budou odcházet do 1. třídy!


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 4. 5. 2014 20:10
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

INFORMACE KE DNI MATEK

Den matekTuto neděli, tj. 4. května, se na sále KD v Sebranicích oslavuje Den matek. Začátek je ve 14.00 hodin.

Své vystoupení budou mít jak malé, tak starší děti z MŠ, stačí, když je přivedete až těsně před 14.00 hodinou.

Následovat bude vystoupení školních dětí.

Po dohodě se ZŠ, aby jejich vystoupení nebylo rušeno přítomností malých dětí, vám děti pohlídáme.

V případě dobrého počasí půjdeme ven, pokud bude nepříznivé počasí, půjdeme do ZŠ do družiny. Po skončení programu vám děti předáme na sále.


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 29. 4. 2014 21:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

SPOLEČNÝ VÝLET RODIČŮ A DĚTÍ - UPŘESNĚNÍ PROGRAMU

Výlet rodičů a dětíPři prvním telefonickém kontaktu s pořadateli v Ratibořicích jsem se ptala, zda mají kostýmované prohlídky. Nic dalšího jsem nezjišťovala, nenapadlo mě, že je další změna.

Až když jsem věděla, že pojedou určitě 2 autobusy, volala jsem znovu, abych objednala prohlídky na přibližný počet výletníků.

Více informací k výletu se dozvíte v Aktualitách.


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 29. 4. 2014 21:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

AKTUÁLNÍ INFORMACE NA VÁŠ E-MAIL

Aktuální informacePokud máte zájem o užitečné a aktuální informace z Mateřské školy v Sebranicích, můžete se přihlásit na Úvodní stránce vpravo nahoře k odběru těchto informací, které Vám budeme zasílat na Váš e-mail.

Tímto způsobem se včas dozvíte o plánovaných akcích MŠ, nečekaných změnách v programu a upozorněních. Prostě vše o aktuálním dění v Mateřské škole.  


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 2. 4. 2014 14:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

SPOLEČNÝ VÝLET RODIČŮ A DĚTÍ

V sobotu 7. června 2014.

Oznamujeme, že jsme se dohodly na společném výletě do Babiččina údolí.

V tomto termínu zde probíhají kostýmované prohlídky, které začínají u zámku v Ratibořicích, kde přítomné přivítá paní kněžna Zaháňská s komtesou Hortensií, následně je program v nedalekém mlýně, cestou na Bělidlo se setkáme s panem myslivcem, na Bělidle nás přivítá babička s vnoučaty.

V případě pěkného počasí vždy končíme ve vodě u splavu.

Důležitý dotaz !

Pokud pojedou dva autobusy a budou zájemci i o prohlídku zámku v Ratibořicích(zde není kostýmovaná a není přizpůsobena dětem), přizpůsobila bych časy objednaných  prohlídek tomu, že jedna skupina by šla i do zámku. Prosíme, nahlaste nám co nejdříve Vaše požadavky !

Děkujeme.


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 28. 3. 2014 16:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

FOTOGRAFOVÁNÍ V MŠ

FotografováníPodle zaškrtaných požadavků jsme vybraly fotografie „na hradě“ a domluvily jsme termín.

Pan fotograf má už velmi mámo volných dnů, domluvili jsme se na čtvrtek 17. dubna, což je těsně před Velikonocemi a ZŠ bude mít prázdniny. Je možné, že i některé školkové děti budou zůstávat doma. Přesto bychom prosily, aby děti na focení přišly. Usoudily jsme, že o prázdninách před Velikonocemi málokdo odjíždí pryč. Děkujeme za ochotu.Autor: MŠ Sebranice Publikováno 28. 3. 2014 16:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY V SEBRANICÍCH

Zápis do MŠVe dnech 22. až 25. dubna 2014 proběhne zápis do Mateřské školy Sebranice, okres Svitavy na školní rok 2014/2015, a to vždy od 10.00 do 16.30 hodin.

Hlaste i děti, které by docházku zahájily až ve 2. pololetí školního roku, t.j. po lednu 2015.

S sebou přineste Zdravotní průkaz dítěte.


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 28. 3. 2014 16:01
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY V SEBRANICÍCH

ObědyVážení rodiče, od 1. 2. 2014 dochází k úpravě cen stravného v našich školních jídelnách.

Nové ceny obědů : strávníci 3 - 6 let 17,- Kč/oběd, strávníci 7 - 10 let 19,- Kč

Není nutné měnit nastavené trvalé příkazy. Případné nedoplatky se budou řešit individuálně.

Alena Boštíková, vedoucí Školní jídelny.


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 28. 3. 2014 15:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

JAKÝ BUDE ROK 2014 V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE?

Jaký bude rok 2014 v naší MŠTo se vlastně dopředu nedá nikdy přesně ríci. Co víme přesně, že nás jako obvykle ceká spousta plánovaných akcí. S našimi dětmi se snažíme již pravidelně dodržovat a zároveň zachovávat místní tradice. A nemyslete si, že je to všude až tak běžné.

V průběhu měsíce listopadu jsem se zúčastnila školení, které se týkalo stále probíraného plánování, obsahu práce v mateřských školách, nových postupu, jednoduše řečeno Školního vzdělávacího plánu. Sešlo se nás hodně zástupkyň mateřinek a každá jsme mela krátce představit svoji MŠ. Co je pro nás charakteristické? Opakovala se slova jako: výchova k samostatnosti (to je pro nás velmi důležitý úkol, tudíž ho bereme jako samozřejmost), stejné je to se zdravým životním stylem, ke kterému se snažíme i my děti vést. Ale naše mateřská škola byla jediná, u které jsem uvedla jako jednu z hlavních charakteristik udržování místních tradic.

A tak nás opět ceká tradiční dětský karneval, který je tak trochu předzvěstí masopustu, ale ten my také slavíme! Vyrábíme masky a také vždy poslední den masopustu - v úterý, obcházejí děti v těchto vyrobených maskách blízké okolí. Pravidelně se připravujeme na Velikonoce, slavíme čarodějnice, opět spojené s průvodem, atd., atd. Ale to vy většinou víte.

Presto jedna výjimka bude. Rychle se nám blíží zápis do 1. třídy ZŠ. A ještě nikdy nám na konci školního roku neodcházelo tolik dětí. Podle veku by nám letos mělo do 1. třídy odejít 24 dětí! Vlastně celá třida! Takže budeme cekat, jak dopadne zápis a naplní-li se nám naše školka opět na 100 %.

A ještě jedno specifikum. Poslední roky nám poměrně vysoko převažují chlapci. Kromě minulého školního roku, kdy byl počet téměř 50 % na 50 %, je již dva roky před a i v současném školním roce 1/3 děvčat na 2/3 chlapců. Ze zapsaných 48 dětí je pouze 17 holčiček! A tak se u nás víc staví letadla, lodě, objevují se hry na policajty a auta dostávají zabrat.

A myslíme si, že i spolupráce s rodiči a nove i s prarodiči bude pokračovat stejně dobře.

Přece však ještě jeden návrat do uplynulého roku. Většinou víte, že pravidelná je i naše spolupráce s obcí. Společně s dětmi ze ZŠ se účastníme vítání občánků, Dne matek, prezentujeme se na výstavách. A tak nás velmi mile překvapilo poděkování – odměna paní starostky a kulturní komise.

Všechny děti z MŠ a z 1. stupně ZŠ v Sebranicích dostaly zdarma vstupenky na cirkusové vystoupení, které proběhlo na Sebranicích. Malý cirkus, malý stan, ještě k tomu to bylo ve dnech, kdy byla opravdová zima. Ale zážitek krásný! My jsme se sešli s 1. třídou a reakce byly úžasné! Jak tyto malé děti oceňovaly výkony akrobatu, žonglování. Výborné bylo i zapojení dětí do děje. Stanem se ozývaly výkřiky: „Ten je dobrééééj! To je borec! Tý brďó, on to zvládnul!“. A tím vším byla v tom malém stanu úžasná atmosféra a hlavně, nadšeny nebyly jen děti. Ale až dojatí byli z reakcí všichni účinkující! Asi jim v té chvíli vůbec nevadilo, že si musejí dýchat na ruce, aby udrželi kužely na žonglování, tyče s talíři.

Krásná odměna. Užili jsme si ji všichni.

DEKUJEME. Paní starostce i kulturní komisi.

 Václava Tmejová


Autor: MŠ Sebranice Publikováno 28. 3. 2014 15:47
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář


6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Návštěvnost stránek

015618