Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > O obci > Ocenění

Ocenění

Vesnice roku 2016  PARDUBICKÝ KRAJ

Zlatá stuha

Zlatá stuha

Vesnice roku

Vesnice roku

 

Vesnice roku 2016  CELOSTÁTNÍ KOLO

Koláčová cena

Vesnice roku

Recept nejlepších domácích koláčů

Těsto: 0,5 kg hladké mouky, 0,5 kg polohrubé mouky, 0,25 l šlehačky, 0,25 l mléka, 0,22 kg cukru krupice, 0,25 kg másla, 0,03 kg oleje, 0,03 kg sádla, 6 žloutků, 0,07 kg droždí, 0,01 kg soli, 0,01 l rumu, 1 cukr vanilka, kúra z 1 citrónu.

Na potírání a máčení: 0,3 kg másla, rum dle chuti

Na obalení: cukr moučka + vanilkový cukr podle potřeby

Náplň: tvaroh, mák, povidlí, ořechy

Postup: Z ohřátého mléka, 3 lžic cukru a droždí uděláme kvásek a necháme vzejít. Rozpuštěný tuk, kvásek a ostatní ingredience zpracujeme v hladké těsto a necháme přibližně 1 hodinu kynout. Potom rozdělíme na 3–4 bochánky a necháme opět vykynout. Rozválíme a rozdělíme na malé čtverečky, které naplníme a zabalíme. Koláčky máčíme v másle a rovnáme na plech. Na plechu nastřihneme. Necháme opět trochu nakynout a pečeme v předehřáté troubě dorůžova. Po upečení potíráme máslem smíchaným s rumem a po vychladnutí pocukrujeme.

Nej, nej… v České republice v roce 2016. Recept, který se dědí.

Pí Lída Bisová ho převzala od Aničky Motyčkové, ta ho převzala od pí Neudrtové a dál už to nevím… Ale stejně jde o to, že se dělají s láskou v kuchyni Agro družstva už víc jak pul století. Jsou pořád stejně nejlepším cukrovím, co jsem kdy jedla.

Koláčová medaile patří především všem ženám, které se dobrovolně účastní pečení sebranských koláčků a její hlavní koláčkové šéfové paní Ludmile Bisové.

Vesnice roku 2000  PARDUBICKÝ KRAJ

Vesnice roku

2. místo v celostátním kole - rok 2000

2. místo vesnice roku 2000

Další ocenění

Obec Sebranice získala v soutěži Vesnice roku v roce 2008 oranžovou stuhu za spolupráci se zemědělským subjektem, v roce 2003 zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí a v roce 1999 modrou stuhu za společenský život.