Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Volný čas > Tipy na výlety po ČR

Tipy na výlety po ČR

Nastavením filtru vyhledávání si určíte, jaké tipy výletů či akcí chcete zobrazit.


Černá hora

Místo
Jizerské hory
Typ

Černá hora - 1084 m n.m., přírodní rezervace. Zbytek původního smrkového porostu poškozený imisemi. Vrchoviště s klečí, skalní útvary (Sněžné věžičky).

Více

Medenec

Místo
Český ráj
Typ

Medenec - vrch (544 m) je nejvyšší částí Železnobrodské vrchoviny, sevřený mezi údolím Vošmendy, Kamenice a Jizery. V západním temeni kopce u obce Spálov je mohutný čedičový útes Myší skála, která spadá do údolí Jizery asi 40 m vysokou členitou stěnou.

Více

Bohdalec

Místo
Žďárské vrchy
Typ

Vrchol, tyčící se ve východní části Žďárských vrchů, jedna z dominant této oblasti. Součástí CHKO Žďárské vrchy, je právě vrchol Bohdalec. Jeho severní stráň, souvisle zalesněná, se sklání k pravému břehu řeky Fryšávky, jižní svah, lučinaté povahy s remízky, se stáčí k obci Odranec k místu, kde pramení Věcovský potok. Z temene kopce vystupují rulové skály, které dostaly svůj tvar díky mrazovému zvětrávání, a proto jsou označovány za mrazové sruby. Na svazích Bohdalce se ještě v...

Více

Debrník

Místo
Šumava
Typ

Nejvyšší vrchol Debrnické hornatiny. Měří 1337 metrů. Nachází na německo-české státní hranici. Tento vrchol se také často nazývá Laka, nebo Plesná.

Více

Baba

Místo
Krkonoše
Typ

Tento nevysoký kopec leží ve východní části Krkonoš, zhruba 5 km severně od Trutnova.

Více

Čertova louka

Místo
Krkonoše
Typ

Náhorní plošina pod Stříbrným hřbetem a severozápadně od Luční boudy. Pramení zde Stříbrná bystřina. Část Východokrkonošské státní přírodní rezervace, druhotné smilkové louky (smilka tuhá, hospodářsky bezcenná tráva), v 17.-18.st. pastva dobytka - (budní hospodaření).

Více

Čihadlo

Místo
Lužické hory, Ještědský hřbet
Typ
Více

Drážov

Místo
Střední Morava - Haná
Typ

Drážov je nevelká přírodní památka a nachází se jižně od obce Zdounky. Tato památka chrání stráně s teplomilnými společenstvy. Chloubou je několik velmi vzácných druhů bylin, které dnes rostou jen na několika místech naší republiky. Přírodní památka je velmi malebné místo oblasti kroměřížska.

Více

Hromovka

Místo
Krkonoše
Typ

Zalesněný vrch ve hřbetu Pláně, jižně od Špindlerova mlýna. Nachází se zde oblíbená sjezdovka s lyžařským vlekem a v blízkosti jeho dolní stanice je parkoviště.

Více

Kamenec

Místo
Krkonoše
Typ

Jeden z vrcholů v severozápadní části Krkonoš, pod kterými prochází Janouškova cesta. Leží mezi Jakšínem a Lubochem, nedaleko státní hranice s Polskem.

Více

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.sebranice.cz

Registrujte se zde

WebArchiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

Návštěvnost stránek

455587