Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > O obci > Aktuality > SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMUDatum konání:
včera

Světový den autismu

Semínka dobrodějů – promítání dokumentu a beseda s hlavními hrdiny a autory projektu Autismus jako dar

V dubnu probíhá Světový den porozumění autismu. V Poličce promítneme dokument Semínka dobrodějů a setkáme se s lidmi, kteří mají s životem na autistickém spektru vlastní zkušenost.

Semínka dobrodějů líčí trojúhelník vztahů mezi chlapcem na autistickém spektru, jeho rodiči a devíti dobrovolníky. Co si tyto tři strany navzájem dávají a co dostávají? Jakým výzvám čelí? A může být dobrovolnictví cestou ke štěstí?

Po promítání dokumentu proběhne beseda s hlavními hrdiny – Barborou, Ernestem a Ángelem Chuecos, kteří společně tvoří projekt Autismus jako dar a přibližují život své rodiny: „…na autismus jsme se rozhodli dívat jako na dar a našeho syna Ángela vnímáme jako učitele bezpodmínečné lásky.“

Promítáním a besedou s rodinou Chuecos provede Iva Rokosová.

Krátce si popovídáme i o možnostech dobrovolnictví v Poličce s J. Poliačikovou z Dobrovolnického centra. Petra Habrmanová z rodinného centra Podané srdce nám přiblíží aktivity, které mohou rodiče s dětmi na autistickém spektru využít. Centrum Podané srdce vzniklo v Poličce z potřeby rodin s dětmi s PAS sdílet své zkušenosti, trápení, odvahu i radost.

Výbornou kávu připraví na místě kavárna Palačinka. Rádi vás přivítáme i s vašimi dětmi s PAS, při promítání a besedě bude připraven relaxační koutek.

V pátek 12. dubna od 17:00 v Centru Bohuslava Martinů v Poličce (ulice Šaffova). Vstupné dobrovolné.

Oblastní charita Polička 

zobrazit plakát


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.sebranice.cz

Registrujte se zde

WebArchiv

Stránky archivovány Národní knihovnou ČR.

Návštěvnost stránek

710122