Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Rozvoj obce > Strategický plán Sebranic

Strategický plán Sebranic

Práce na komunitním dlouhodobém strategickém dokumentu obce Sebranice 2030-35 byly zahájeny v lednu 2015 na základě iniciativy starostky obce Lenky Karalové po projednání v zastupitelstvu obce v rámci projektu „Evropská venkovská síť pro podporu místní ekonomiky“ Národní sítě venkovských komunitních škol. V rámci podpory z tohoto projektu byl uskutečněn komunitní workshop v obci a dvě setkání strategického týmu.

Strategie byla po rozhodnutí zastupitelstva obce dokončena formou dodávky facilitace 3 následujících týmových setkání, sociodemografie a editace firmou E consulting E.U.R., s.r.o..

Výzvu a oslovení k účasti na strategickém procesu dostali všichni občané obce a úvodní dílny se zúčastnilo více než 90 z nich. Strategický tým byl 41 členný. V týmu byly zastoupeny rozličné věkové sektorové i zájmové skupiny, ženy i muži.

Strategický plán vychází z podmínek Sebranic a využívá možnosti obce, respektuje potřeby a problémové okruhy. Nejdůležitějším strategickým zdrojem jsou sebraničtí občané.

Tento strategický plán se stává východiskem pro tvorbu místních politik a programů nejen zastupitelstva, ale i spolků a neformálních skupin, a dává podmínky pro udržitelné plánování podnikatelských subjektů včetně zemědělských. Komunitní strategie Sebranic je živým dokumentem, který za předpokladu průběžné evaluace a aktualizace nabízí nejen jasnou vizi, ale také cesty k jejímu naplnění.

 

Strategický plán obce Sebranice