Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Volný čas > Tipy na výlety po ČR

Tipy na výlety po ČR

Nastavením filtru vyhledávání si určíte, jaké tipy výletů či akcí chcete zobrazit.


Čertova louka

Místo
Krkonoše
Typ

Náhorní plošina pod Stříbrným hřbetem a severozápadně od Luční boudy. Pramení zde Stříbrná bystřina. Část Východokrkonošské státní přírodní rezervace, druhotné smilkové louky (smilka tuhá, hospodářsky bezcenná tráva), v 17.-18.st. pastva dobytka - (budní hospodaření).

Více

Čertova pláň

Místo
Krkonoše
Typ

Čertova pláň se rozprostírá mezi Plešivcem a Kostelním vrchem, nedaleko lyžařského střediska Hoření Domky. Na severní straně pláně protéká Ryzí potok a vede tudy Krakonošova cesta, určena pro pěší turisty a cykloturisty. Na jihu potom prochází Janova cesta, která má tyčové značení pro lyžaře.

Více

Čihadlo

Místo
Lužické hory, Ještědský hřbet
Typ
Více

Dívčí lávky

Místo
Krkonoše

Místo při soutoku Labe s Bílým Labem, křižovatka turistických cest do východních a západních Krkonoš.

Více

Dluhonice

Místo
Střední Morava - Haná

Obec Dluhonice je městskou částí města Přerova. Připomínána byla už v roce 1131 jako majetek olomoucké kapituly. Velice zajímavé je stavení s číslem popisným 15, které je typickou lidovou hanáckou stavbou s průčelím, ovlivněným empírem z druhé poloviny 19. století. U hřbitova se nachází pomníček, který připomíná jezdeckou bitvu mezi Dluhonicemi a Rokytnicí.

Více

Drážov

Místo
Střední Morava - Haná
Typ

Drážov je nevelká přírodní památka a nachází se jižně od obce Zdounky. Tato památka chrání stráně s teplomilnými společenstvy. Chloubou je několik velmi vzácných druhů bylin, které dnes rostou jen na několika místech naší republiky. Přírodní památka je velmi malebné místo oblasti kroměřížska.

Více

Dřevěný kostelík - Nová Paka

Místo
Podzvičinsko

Kostelík v Nové Pace je ukryt ve svahu nad městem a je obklopen zelení stromů i vysoké trávy. Řecko-katolický kostelík stojí na Husově kopci a postaven byl v 17. století. Asi po 200 letech, v našem století, jej nahradil větší kostel a tento malý začal sloužit spíše jako muzeum církevních památek. V roce 1991 byl kostelík vysvěcen a od té doby se zde ve svátek svatých Cyrila a Metoděje koná pouť, a právě tehdy můžete zastihnout kostelík v plné kráse se všemi památkami, které jsou mimo slavnosti...

Více

Dubiny

Místo
Slovácko
Typ

Dubiny je zbytek původní podhorské doubravy, nacházející se nedaleko obce Březová (východním směrem od Uherského Hradiště). Pochlubit se může například velmi bohatým bylinným patrem, které skýtá množství, dnes už poměrně vzácných, rostlinných druhů, které ke svému růstu potřebují specifické podmínky, které se vyskytují jen na několika místech naší republiky. Oblast byla vyhlášena za přírodní rezervaci a její pohlídku vám můžeme jen doporučit!

Více

Holý kopec

Místo
Slovácko

Okolí Uherského Hradiště je známé svou malebností, čistotou a přírodními krásami. Jednou z nich je také nevelká oblast s názvem Holý kopec, rozprostírající se severozápadně od Buchlovic. Jedná se o přírodní rezervaci, ležící ve výšce 548,3 metrů nad mořem. Jejím hlavním úkolem je ochrana přirozené lesní bučiny, která jistě stojí za pozornost.

Více

Horní Moštenice

Místo
Střední Morava - Haná

Horní Moštenice najdeme jižním směrem od města Přerov ve velmi příjemném kraji a na pravém břehu řeky Moštěnky. V obci vyvěrají tři prameny minerálních vod a to již od roku 1856, z nichž nejznámější je Hanácká kyselka. Horní Moštěnice jsou velkou obcí s 1550 obyvateli. Obcí prochází silnice vedoucí z Přerova do Hulína a železniční trať na trase Přerov - Břeclav. Historie První písemná zmínka o obci je z roku 1131 a obec patřila k majetku arcidiakonátu přerovskému. Severovýchodně...

Více

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.sebranice.cz

Registrujte se zde

WebArchiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

Návštěvnost stránek

455486